Jste členem V.I.P. klubu praragaté
Registrujte se ještě dnes ZDARMA a získejte skvělé dárky a slevy!

Tantra – být sám sebou

8.10. 2015Martin Plas, CSB4981x

Být sám sebou, cítit se alespoň chvíli svobodný, o nic se nesnažit, nic nepředstírat, prožít si sám sebe a trochu nechápat čeho je vaše vlastní tělo schopné.  Netušili jste, že je vaše vědomí rozseto na každém místě vašeho těla. Ano, stačí se jen dotknout a probudit se.

Tantra, tantrický rituál, tantrický prožitek, tantrický sex. Filozofie nebo náboženství?  Nebo snad jen jakési sexuální praktiky schované za krásnými slovy o indickém duchovním směru? Ani jedno z toho. Nemůžete to vědět, pokud jste ji sami neokusili. Tantra je hlavně cesta. Cesta k sobě. A stojí za to, se na ní vydat.

A může to začít zcela prostě, třeba jen tak, že zatoužíte prožít jen nějaký nový erotický zážitek, který jste si dosud nedovolili. Ale už to je dobře, protože chcete udělat něco pro sebe. Připadá vám to poměrně počestné, protože jste samozřejmě slušní a tantrická masáž rozhodně není placený sex, ke kterému byste se nikdy nesnížili. Podvědomě si ale musíte přiznat, že vás tak trochu láká hlavně to, že se tantrická masáž nevyhýbá žádnému místu na těle a probouzí sexuální energii. Pročetli jste internet, je vám trochu podezřelé jak všichni chválí všechny, děkuje se všemi směry a nešetří se superlativy. Vybrali jste si své tantrické centrum, maséra či masérku, už máte termín, přibývá zvláštní neklid a pořád přemýšlíte, jaké to vlastně bude. Po masáži pochopíte, že jste si jen zoufale snažili představit nepředstavitelné.

Vědomý dotyk, láska, energie, honí se vám hlavou, když najednou sedíte v příjemném šeru útulné místnosti a cítíte zvláštní vůni. Nejsou to jen vonné tyčinky, voní i ten okamžik, ta chvíle, že jste tady. Těkáte pohledem po místnosti, cítíte pozornost všudypřítomných budhů, vidíte připravený futon , kam za chvíli ulehnete. Ručníky, sarong, oleje, žínky, peříčka, svíčky. Všechno je připraveno pro vás, ano jen pro vás. Přichází váš masér, váš průvodce, který vám bude pomáhat v následujících chvílích otevřít se a objevit sebe samého. Mluvíte spolu, díváte se mu do očí, na ruce, sledujete jeho gesta, vnímáte, jak se energie v místnosti začíná měnit.

Ve sprše jste ze sebe smyli nejen pot a nervozitu, ale i veškerý okolní svět, který zůstal venku a teď vás zajímá míň a míň. Nechcete na něj myslet, vaše mysl se začíná koncentrovat jen na tuto chvíli. Stojíte proti sobě pouze v šátcích zvaných sarong ovázaných kolem pasu a čekáte, co přijde. Tlumená hudba umocňuje atmosféru. První jemné dotyky, které vstupují do hloubky vašeho těla a mysli. Instinktivně zavíráte oči a chcete vnímat jen je. Nervozitu vystřídá jemné vzrušení a vděčně přijímáte první objetí. Obyčejné objetí a jaká je to síla. Stačí pár minut a začínáte se masérovi odevzdávat. To si ale jen myslíte. On se spíše odevzdává vám a vy sami sobě. Nevnímáte, ani že odkládáte sarong, ani jestli ještě stojíte, ležíte nebo se vznášíte. Je to jízda v proudu emocí. Zapomněli jste se stydět, kontrolovat, bezděčně vydáváte zvuky. Rituál je pozvolný, důkladný. Vnímáte vlažné žínky, hlazení kožešinkou, peříčky, ale i vonný hřejivý olej, který vám masér smyslně roztírá po celém těle. Je třeba zhluboka a klidně dýchat, abyste to všechno ustáli. Nevíte, proč vám někdy tečou slzy, nebo se chcete smát. Ale můžete všechno, váš průvodce je s vámi, aby vás vedl, podržel, zachránil. Tady a teď. Ležíte na futonu, cítíte jemné brnění rukou, nohou, rtů, cvakají vám zuby jako malému šťastnému králíčkovi, kterého někdo pohladil. Začínáte chápat význam slov, které tak málo používáte – péče, něha, láska.  A do toho z neskutečné hloubky vstupuje vaše probuzená sexuální energie, kterou vám masér pomáhá rozvádět do celého těla. Stále více se začíná věnovat místům, kterých se zatím dotýkal jen letmo, tak trochu bezděčně. Jóni, lingam. Vaše pohlaví. Je to vaše podstata, kterou možná chápete jen jako své epicentrum vzrušení, ale právě tady je ukryta ta neskutečná síla energie, kterou si poprvé dokážete poslat dále do celého svého těla. Trochu jste zapomněli, kde jste, co děláte, že je tu s vámi masér a vnímáte už jen své tělo, které se úplně propojilo s vaší myslí. Ztrácíte vědomí v návalech slasti. Máte pocit, že tou krásou zešílíte. Cítíte, že se blíží chvíle, kdy už to nemůžete vydržet. Vaše tělo si pak samo zvolí, jestli dopluje k extatické erupci nebo se jen zase zvolna zklidní. Orgasmický prožitek má mnoho podob.

Když na konci ležíte přikrytí na futonu, vrací se vám plné vědomí, doznívá síla prožitků, uklidňuje se probuzená energie a jste šťastní, že je tu váš průvodce ještě s vámi. Váš masér ví, že nejvíc, co pro vás teď může udělat, je, aby tu byl. A vám to stačí, třeba jen ho držet za ruku, protože víte, že on ví, co jste prožili. Chcete ho obejmout, děkovat, ale vůbec se vám nechce mluvit. Pak tiše odchází i on, ale vaše pocity zůstávají. Spočinete si v tichu a kráse prožitých okamžiků a možná si ani neuvědomíte, že zdrojem všech prožitků jste byli jen vy. Třeba jen přemýšlíte, jestli jste to vlastně vůbec byli vy. Ano, byli a potkali jste tantru. Čekali jste jen erotický zážitek a objevili jste sami sebe.  A stojíte tváří v tvář zjištění, že vám vlastně chybí něco úplně jiného, než to, co vědomě hledáte. Následující hodiny a dny budete ještě hodně přemýšlet.

Jen jedno mějte na paměti, než se rozhodnete prožít tantrickou masáž. Váš život po ní už nikdy nebude stejný jako předtím. Ale to je vlastně dobře 🙂

Erik

P.S. Tento text by nemohl vzniknout, kdybych cestou osobních prožitků při masážích ve studiu Paragaté nezačal objevovat sám sebe a prostřednictvím svého těla postupně nedokázal otevřít svou osamocenou hloubku, citlivost a lásku. Děkuji Martinovi, že se stal mým vnímavým a trpělivým průvodcem na této cestě.

Komentáře